13 نکته طلایی برای کسب بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی

13 نکته طلایی برای کسب بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی

13 نکته طلایی برای کسب بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی

13 نکته طلایی گام به گام برای شما تا بدست آوردن بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی که باید بدانید:

 1. یادگیری مفهومی ویلیامز و نواک:

طی سالهای اخیر سوالات بخش بارداری و زنان بسیار مفهومی شده است به طوریکه اگر شما مطالبی را حفظ کنید و نتوانید ان را تحلیل و تفسیر کنید به راحتی در دام آن سوال تستی گیر خواهید کرد. برای اولین بار در ایران در عصر جدید مامایی ما تلاش کردیم تمام دروس را به روش کاملا مفهومی با ویدئو و انیمیشن آموزش دهیم. می دانید که یکی از معضلات دانشجوهای مامایی فرار بودن دروس است خصوصا کتاب ویلیامز و نواک. با تدریس مفهومی علاوه بر اینکه قدرت تحلیل سوالات را دارید مطالب در حافظه ی بلند مدت شما ثبت شود. شما می توانید با استفاده از دوره ویلیامز رو قورت بده و دوره نواک عصر جدید مامایی کاملا این دروس را فراگیرید.

 

 1. برنامه ریزی و مرور اصولی برای ارشد مامایی

مطالعات ثابت کرده اند اگر شما مطلبی را به روش مرور اصولی بخوانید تا سالها در حافظه ی بلند مدت شما می ماند. مرور اصولی یعنی پایان هر روز، پایان هر هفته، پایان هر ماه و پایان هر 6 ماه مطالب مرور شوند. با این روش دیگر هیچ مطلب علمی فرار نیست. در عصر جدید مامایی برنامه ریزی دانشجویان بر اساس مرور اصولی می باشد.

 

 1. درصد بالای زبان در علوم پزشکی

طی سالهای اخیر زبان انگلیسی در کنکورهای وزارت بهداشت اهمیت بسزایی کسب کرده است و همان طور که میدانید ضریب درس زبان انگلیسی در کنکورهای علوم پزشکی 3 می باشد. با توجه به اینکه یک ماما باید به زبان پزشکی مسلط باشد تا بتواند در دوره ارشد مقالات را ترجمه کند و بکار بگیرد یکی از شروط کسب رتبه برتر در کنکور مامایی درصد بالای زبان انگلیسی است. عصر جدید مامایی با تمرکز بر زبان علوم پزشکی به صورت کاملا اختصاصی اموزش زبان کنکور مامایی را بر عهده دارد و توانستیم در کنکور سالهای قبل دانشجویانی داشته باشیم که درصد زبان انها در کنکور ارشد مامایی بالای 85 درصد باشد.

 

 1. درس بهداشت را در مامایی جدی بگیرید

هر ساله در کنکور مامایی معمولا سخت ترین سوالات برای درس بهداشت می باشد چرا که در اردیبهشت ماه وزارت بهداشت پروتکل هایی را ارائه می دهد که احتمالا ان سال جزو سوالات کنکور ارشد مامایی هستند در حالی که دانشجویان از انها بی خبرند. ما در عصر جدید مامایی حواسمان جمع تک تک پروتکل های وزارت بهداشت می باشد. دانشجو مامایی در کنار عصر جدید مامایی با اطمینان درس می خواند.

 

 1. به سیاست های کشوری توجه کنید

از انجایی که در سالهای قبل سیاست های کشوری مبنی بر افزایش جمعیت بود معمولا 3 الی 4 سوال از بخش تنظیم خانواده می امد اما طی سالهای اخیر سیاست کشور بر افزایش جمعیت است و از انجا که ماما نقش منحصربفردی در این سیاست دارد بنابراین منطقی است در سوالات کنکور ارشد مامایی خبری از تست های تنظیم خانواده نباشد و یا تعداد سوالات این بخش بسیار محدود و مختصر باشند در عصر جدید مامایی مولفان با در نظر گرفتن سیاست های کشوری و بررسی سوالات چند سال اخیر آسان ترین مسیر رسیدن به رتبه برتر کنکور ارشد مامایی را به دانشجویان نشان می دهند.

 

 1. پشتیبان مامایی

شاید برایتان بارها این اتفاق افتاده باشد که برنامه ریزی کنید و شروع کنید به مطالعه اما بعد از مدت کوتاهی برنامه را رها کنید. تجربه نشان داده است پشتیبان می تواند نقش بسیار مهمی در همراهی شما در مسیر کسب بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی داشته باشد. در عصر جدید مامایی هر فرد یک پشتیبان اختصاصی دارد. پشتیبان 2 الی 3 بار در هفته از دانشجو گزارش عملکرد می گیرد چنان چه متوجه شود دانشجو از برنامه عقب است و یا بی انگیزه و خسته شده است یک جلسه ی اختصاصی با رهبر تیم ودانشجو برگزار می شود در آن جلسه برنامه ای اختصاصی با توجه به مشغله و زندگی شخصی دانشجو ریخته می شود و دانشجو مجدد در مسیر موفقیت قرار می گیرد.

 

 1. آزمون و تست

ممکن است شما به کتابی مسلط باشید و در حالت معمول بدون محدودیت زمان بتوانید به تمام سوالات آن درس پاسخ دهید اما وقتی در فضای آزمون با محدودیت زمان قرار بگیرید مانند قبل عمل نکنید. در عصر جدید مامایی شما با آزمون های متعدد یاد خواهید گرفت چگونه مدیریت زمان داشته باشید و با تکنیک های مختلف تست زدن اشنا می شوید.

 

 1. انتخاب گرایش مامایی از همان روز اول

تکلیف خودتان را از همان روز اول مشخص کنید ایا می خواهید در گرایش امورش مامایی ادامه تحصیل دهید یا در گرایش مشاوره در مامایی؟ افرادی که می خواهند در گرایش اموزش مامایی ادامه تحصیل دهند باید درس جنین شناسی و داخلی جراحی را مطالعه کنند و نیازی نیست درس روانپزشکی در مامایی را مطالعه کنند در حالی که برای گرایش مشاوره در مامایی شما باید درس روانپزشکی در مامایی را مطالعه کنید و دیگر نیازی نیست درس جنین شناسی و داخلی جراحی را مطالعه بفرمایید. در عصر جدید مامایی مشاوران ما اماده اند تا در انتخاب این گرایش ها شما را راهنمایی کنند.

 

 1. جنین شناسی لانگمن سکوی پرش برای گرایش اموزش مامایی

اگر شما یک دانشجوی مامایی باشید حتما از سختی درس جنین شناسی لانگمن باخبرید اما در عصر جدید مامایی دانشجویان با اشتیاق عجیبی این درس را می خوانند و لذت میبرند چرا که تدریس این درس کاملا مفهومی با رسم شکل و انیمیشن می باشد و با تدریس دانشگاه ها کاملا متفاوت است. شاید باورش سخت باشد اما اکثریت دانشجویان عصر جدید مامایی جنین شناسی را بالای 80 درصد میزنند و این موضوع را با نشر کارنامه هایشان ثابت خواهیم کرد.

 

 1. مرور سوالات ازمون سالهای قبل

همیشه به عنوان یک قانون بخشی از سوالات ازمون مشابه سوالات سال های گذشته است. در عصر جدید مامایی شما سوالات کنکور 10 سال اخیر را به روش مفهومی با پاسخ تشریحی مرور خواهید کرد.

 

 1. بودجه بندی سوالات کنکور را جدی بگیرید

با تحلیل و بررسی سوالات 10 سال گذشته کنکور ارشد مامایی می توان به راحتی بودجه بندی دروس را کشف کرد. به عنوان مثال هر سال از فصل لیبر طبیعی کتاب ویلیامز 2 الی 3 سوال طرح می شود در حالی که تا کنون حتی یک سوال از فصل ژنتیک طراحی نشده است. شاید اگر قرار باشد به تنهایی درس بخوانید توجهی به این مطالب نکنید اما در عصر جدید مامایی اهمیت فصول و تعداد سوالاتی که از ان فصل طراحی خواهد شد به شما کمک می کند تا بهترین رتبه را در کنکور ارشد مامایی کسب کنید.

 

 1. روانپزشکی در مامایی

ایا میدانستید اکثر سوالات روانپزشکی در مامایی مشابه سوالات سوالهای قبل است؟ ایا می دانستید تنها با مطالعه ی سوالات سالهای قبل می توانید درصد بالایی در کنکور مشاوره در مامایی داشته باشید؟ ایا میدانستید  اکثر سوالات این بخش کیس ریپورت می باشد؟ در عصر جدید مامایی علاوه بر تدریس خط به خط و مفهومی کتاب با استادی که در زمینه بالینی کار می کند نکات و تست های چند سال اخیر را مرور خواهید کرد.

 

 1. جمع بندی داشته باشید

فر کنیم شما صاحب یک باغ سیب هستید ایا با چیدن و زمین ریختن سیب ها شما به حق الزحمه خود میرسید؟ مسلما خیر و باید انها را با جعبه های مخصوص جمع بندی کنید. درس خواندن هم مانند همان باغ سیب است بعد از آنکه مطالب را خواندید باید جمع بندی اصولی داشته باشید در عصر جدید مامایی با دوره ی نکته و تست شما تک تک دروس را با نکته جمع بندی می کنید و با تست های تالیفی خط به خط کتاب و تست های کنکور 10 سال اخیر انها را تثبت می کنید و آماده ی این دوی ماراتن می شود تا رتبه ی برتر کنکور امسال شما باشید.

 

سخن پایانی

خوشحال میشویم نظرات و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ها ۰