بهترین کشور برای مهاجرت ماما، شرایط و مدارک لازم

فرایند مهاجرت در رشته مامایی _ کنکور ارشد مامایی
()

مامایی، رشته ‌ای ارزشمند در حوزه سلامت، نقشی حیاتی در مراقبت از زنان باردار، زایمان و نوزادان ایفا میکند. به دلیل کمبود نیروی متخصص مامایی در بسیاری از کشورها، مهاجرت برای ماما ها فرصت‌ های شغلی و زندگی جذابی را به ارمغان می ‌آورد.

کشور های زیادی از اتحادیه اروپا و آمریکا درخواست متقاضیان برای مشغول به کار شدن در رشته مامایی را پذیرش می کنند. درخواست ماما از طرف دولت در کشور ها اروپایی نسبت به سایر نقاط جهان به دلیل پیشرفته بودن مراکز درمانی و بهداشتی این کشور زیاد است.

بهترین کشورها برای مهاجرت با رشته مامایی

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت امکان دارد یک نظر شخصی باشد و هر فرد به دنبال هدفی برای مهاجرت باشد؛ اما باید اشاره کرد که بهتر است کشور هایی را برای مهاجرت انتخاب کنید که بازار کار رشته مامایی در آنها نسبت به بقیه کشور ها بیشتر است.

درآمد مامایی در خارج کشور نیز بسته به کشور متفاوت است. عموما درآمد در کشور هایی که مراکز بهداشتی پیشرفته تری دارند بیشتر است. البته نباید از ساعات کاری نیز غافل شد. ساعات کاری مجاز برای ماما ها در کشور های مختلف متفاوت است و طبیعتا هرچه ساعات کاری بیشتر باشد درآمد نهایی نیز بیشتر خواهد شد.

 • کانادا: کانادا با سیستم امتیاز بندی مهاجرتی، شرایط مناسبی برای مهاجران متخصص از جمله ماما ها فراهم می‌ کند.
 • استرالیا: استرالیا نیز از جمله کشورهای پیشرفته با تقاضای بالا برای ماماهای مهاجر است.
 • انگلستان: انگلستان با نظام سلامت قوی و حقوق و مزایای مناسب، مقصدی جذاب برای ماما ها به شمار می‌ رود.
 • آلمان: آلمان نیز از جمله کشورهای اروپایی با کمبود نیروی متخصص مامایی و فرصت‌ های شغلی مناسب برای مهاجران است.
 • نیوزیلند: نیوزیلند با محیط آرام و کیفیت زندگی بالا، گزینه مناسبی برای مهاجران به خصوص خانواده‌ها است.

Hormonal tests 7

آینده شغلی و بازار کار مامایی در کشورهای مختلف

آینده شغلی و بازار کار مامایی در کشور کانادا

ابتدا لازم به ذکر است که برای مهاجرت به کانادا باید قبل از هر چیزی قوانین ایالت مورد نظر را مورد بررسی قرار داد. کانادا در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت‌هایی که در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی داشته است، با کمبود نیروی کار در این حوزه مواجه شده است، لذا برنامه‌های مناسبی برای ترغیب ماماها برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است.

شاغلان رشته مامایی در کانادا پس از گذراندن زمان مشخصی و معادل سازی مدارک و شرکت در آزمون های ارزیابی می توانند اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند. دانشجویان مامایی نیز که هنوز فارغ التحصیل نشده اند می توانند درخواست اشتغال به تحصیل را برای این کشور ارسال کنند و پس از پایان تحصیل نیز در همان جا مشغول به کار شوند.

آینده شغلی و بازار کار مامایی در سوئد

سوئد یکی از برترین انتخاب ها برای اشتغال است. شرایط کاری ماماها در سوئد عالی است و درآمد بسیاری خوبی دارند که ضامن سطح زندگی و رفاه خوب آن‌هاست. اگر به دنبال اقامت دائم این کشور و آینده ای روشن برای خودتان و خانواده خود هستید باید بدانید که دریافت اقامت دائم این کشور تنها پس از گذراندن چهار سال کار کردن قابل دریافت است.

برای مشغول به کار شدن در رشته مامایی در سوئد باید ابتدا مدارک خود را معادل سازی کنید و سپس به انجمن مامایی سوئد ارسال نمایید. اگرچه زبان انگلیسی برای صحبت کردن در سوئد می تواند کمک بسزایی به شما بکند اما یادگیری زبان سوئدی برای داشتن آینده شغلی بهتر و همچنین برخورداری از بازار کار بهتر لازم است.

در نهایت لازم به ذکر است که کبود نیروی کاری حوضه بهداشتی در کشور سوئد باعث شده است که این کشور از سرتاسر جهان درخواست نیروی جوان برای اشتغال در رشته مامایی کند.

آینده شغلی و بازار کار مامایی‌در استرالیا

در کشور استرالیا آزمون های مختلفی برای ارزیابی سطح دانش شما گرفته خواهد شد. این کشور بازار کار بسیار بینظیری برای رشته مامایی دارد. استرالیا همواره در حال ارتقای سطح خدمات مامایی خود است و هر ساله تغییرات و بهبود های زیادی در این زمینه انجام می شود. به همین دلیل است که آینده شغلی مامایی در استرالیا نسبت به کشور های دیگر بسیار روشن تر دیده می شود.

Midwifery field

در استرالیا یک برنامه کلی برای مهاجرت وجود دارد که کلیه متقاضیان اشتغال در این کشور باید از طریق این برنامه عمل کنند. مطابق این برنامه اگر شما دارای یک شغل و حرفه باشید که در استرالیا به رسمیت شناخته شده و ثبت شده باشد می‌توانید درخواست مهاجرت بدهید و در استرالیا نیز به همان شغل مشغول شوید در غیراینصورت باید به فعالیت دیگری بپردازید. افرادی که مدرک تحصیلی خود را از خارج از خاک استرالیا و نیوزیلند دریافت کرده‌اند باید مدارکشان توسط نهادهای مربوطه ارزیابی شود. البته امکان دارد که برخی مدارک نیز مورد تایید این کشور نباشد.

آینده شغلی و بازار کار مامایی در فنلاند

حقوق مامایی در فنلاند نسبت به میزان سال و سابقه کار متفاوت است. برای مثال فردی که زیر دو سال سابقه کار دارد درآمد ماهیان میانگین 2000 یورو را دریافت خواهد کرد در حالی که این رقم برای ماماهایی با سابقه کار بیشتر از 20 سال تا 6000 یورو نیز می رسد. همین امر نشاگر آینده شغلی منحصر به فرد و شگفت انگیز این کشور برای رشته مامایی است.

کشور فنلاند به دلیل کمبود نیروی ماما از دیرباز تاکنون به سرعت متقاضیان اشتغال در این رشته را پذیرش می کند. البته همین کمبود نیرو نیز باعث می شود که بازار کار نیز در این کشور بسیار گسترده باشد و انتخاب های شغلی نیز برای هر ماما زیاد است.

فنلاند از نظر رفاه و سطح زندگی نیز در رده بسیار بالایی قرار دارد و همین امر باعث شده است که این کشور به یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت ماماها تبدیل شود. همچنین این کشور آینده شغلی و درآمد بسیاری خوبی را نیز برای شهروندان مقیم خود فراهم می کند.

مهاجرت در رشته مامایی

مهاجرت در رشته مامایی یکی از اولویت های اصلی دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته پرطرفدار است. باید اشاره کرد که مهاجرت مامایی در سال های اخیر افزایش بسزایی داشته است و به دلیل درخواست کشوران اروپایی به این رشته درصد قبول آن نیز نسبت به قبل بیشتر شده است.

کشور هایی همچون آلمان با وجود پیشرفته بودن از کمبود نیروی کادر درمان رنج میبرند و همین امر باعث شده است که اکثر دانشجویان این کشور را هدف مهاجرت برای رشته مامایی خود قرار دهند.

فرایند مهاجرت در رشته مامایی

 • انتخاب کشور مقصد: متقاضیان باید با توجه به شرایط خود، بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند.
 • بررسی شرایط و مدارک: شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هر کشور را به دقت بررسی کنید.
 • آماده‌ سازی مدارک: مدارک تحصیلی، زبان، پزشکی و سایر مدارک مورد نیاز را جمع ‌آوری و ترجمه کنید.
 • معادل‌ سازی مدارک: مدارک تحصیلی خود را توسط مراجع ذیصلاح در کشور مقصد معادل‌ سازی کنید.
 • اخذ ویزا: با توجه به نوع ویزای مورد نظر (کار، تحصیلی و …) برای دریافت ویزا اقدام کنید.
 • انطباق با شرایط کشور مقصد: پس از مهاجرت، نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای کار در رشته مامایی در کشور مقصد اقدام کنید.

مهاجرت در رشته مامایی علاوه بر مدارکی که نیاز دارد شروطی نیز دارد که یکی از اولین شرط های آن تمام کردن دوره تحصیلی مامایی است. مرحله بعدی پس از اتمام تحصیل، تحقیق در مورد کشور مقصد است. کشور های مختلف نسبت به قوانینشان امکان دارد پروسه متفاوتی برای اخذ ویزا داشته باشند. از این رو تحقیق در مورد قوانین و مدارک لازم برای کشوی که میخواهید برای مامایی به آن مهاجرت کنید بسیار ضروری است.

Migration in the field of midwifery3

قدم بعدی بررسی سیستم درمانی و پزشکی کشوری است که انتخاب کرده اید. این بررسی ها در نهایت منجر به تشخیص آینده شغلی مامایی در آن کشور خواهد شد.

شرایط مهاجرت با رشته مامایی

 • مدرک تحصیلی: داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر در رشته مامایی از دانشگاه معتبر الزامی است.
 • معادل‌ سازی مدارک: مدارک تحصیلی باید توسط مراجع ذی صلاح در کشور مقصد معادل ‌سازی شوند.
 • آزمون زبان: قبولی در آزمون ‌های زبان مانند آیلتس یا تافل با نمره مورد نیاز الزامی است.
 • تجربه کاری: سابقه کار مرتبط در مراکز درمانی، امتیاز مثبتی در فرآیند مهاجرت محسوب میشود.
 • سلامت: متقاضیان باید از سلامت کامل برخوردار باشند و گواهی پزشکی معتبر ارائه دهند.

دلایل مهاجرت ماماها

یکی از اصلی ترین این دلایل پیشرفته بودن کشور هایی همچون کانادا، سوئد، نروژ و اکثر کشورهای اروپایی در عرصه پزشکی است که از جدیدترین امکانات و تجهیزات دارویی و درمانی بهره میبرند و از این رو مقاصد بسیار مناسبی برای مهاجرت در رشته مامایی محسوب می شوند.

داشتن فرصت های شغلی بیشتر، رفاه و آسایش، برخورداری از سیستم های آموزشی بهتر، زندگی کردن در شرایط اقتصادی بهتر با درآمد بیشتر از جمله مواردی هستند که ماماها آنها را جزو دلایل خود برای مهاجرت قرار میدهند.

مزایای مهاجرت در رشته مامایی

مهاجرت در رشته مامایی مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بهبود محل کار: کار کردن و اشتغال در بهترین سیستم‌های خدمات درمانی دنیا
 • درآمد: حقوق و مزایای ماما ها در کشورهای توسعه‌ یافته به طور قابل توجهی بالاتر از ایران است.
 • فرصت‌ های شغلی: کمبود نیروی متخصص مامایی در بسیاری از کشورها، تقاضای بالایی برای ماماهای مهاجر ایجاد کرده است. همچنین فرصت‌های شغلی خوب و مناسب برای همه اعضای خانواده فراهم است.
 • کیفیت زندگی: بسیاری از کشورهای مقصد مهاجران، از سطح رفاه، آموزش و بهداشت بالایی برخوردار هستند.
 • ساعات کاری منعطف: برخورداری از تعادل بین ساعات کاری و زمان‌های تفریح و استراحت
 • زندگی در بهترین کشور: زندگی هم‌زمان با اشتغال در بهترین کشورهای اروپا با تمامی امکانات و مزایا
 • وضعیت اقتصاد بهتر: بهبود وضعیت مالی و اقتصادی خانواده
 • سفر به کشور های دیگر: امکان سفر و بازدید از سایر کشورهای اروپایی با داشتن پاسپورت معتبر
 • ویزا: اخذ ویزای همراه برای سایر اعضای خانواده
 • بازدید از اماکن توریستی و تاریخی اروپا
 • رشد و توسعه: مهاجرت میتواند فرصت‌ های جدیدی برای ارتقای دانش و مهارت ‌های مامایی از طریق دوره‌ های آموزشی و کار با متخصصان برجسته فراهم کند.
 • پاسپورت: اخذ پاسپورت کشور مقصد
 • معادل سازی مدرک فارغ التحصیلی برای مهاجرت در رشته مامایی

رشته های پزشکی و پیراپزشکی به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارند و همچنین به دلیل اینکه وظایف شاغلین این رشته ها مستقیما با جان و سلامت انسان ها در ارتباط است. در نتیجه فارغ التحصیلان این رشته باید ثابت کنند که از توانایی های لازم برای کار در این رشته بینظیر برخوردار هستند.

Migration in the field of midwifery 5

از این رو آزمون های متعددی به زبان کشور مقصد وجود دارند که متقاضیان کار در رشته مامایی باید در این آزمون ها شرکت کنند و نمره قبولی را برای اخذ ویزای کار دریافت کنند. پس پیشنهاد میشود که قبل از اقدام برای مهاجرت در رشته مامایی با زبان کشور مقصدی که در نظر دارید آشنایی کافی را داشته باشید تا در آزمون های معادل سازی مدارک مشکلی برای شما ایجاد نشود.

اگر نمره قبولی را در این آزمون ها دریافت نکردید دوره های آموزشی خاصی وجود دارند که با شرکت در آنها میتوانید کمبود نمره خودتان در آزمون را جبران کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت در رشته مامایی

بسته به کشوری که برای مهاجرت خود انتخاب کرده اید، داشتن مدارک ترجمه شده الزامی است؛ اما برخی از کشور ها مدارکی را لازم دارند که شاید برخی دیگر آنها را درخواست نکنند؛ اما در حالت کلی همه ی کشور های مدارک مشترکی را درخواست می کنند که شامل موارد زیر هستند :

 • مدارک تحصیلی: ریز نمرات، مدرک لیسانس یا بالاتر و گواهی پایان دوره
 •  انگیزه نامه و رزومه کاری و تحصیلی
 • نامه سوابق شغلی (در صورت وجود)
 • داشتن سابقه کاری مرتبط به مدت زمان تعیین شده از سمت هر کشور
 • پاسپورتی که به حداقل مدت لازم دارای اعتبار باشد و مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی و در صورت لزوم زبان کشور مقصد
 • اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در آن کشور
 • گواهی پزشکی: مدارک مرتبط با بیمه و وضعیت سلامت جسمی و روحی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه: مدارک اثبات نداشتن سو سابقه کیفری
 • مدارک شناسایی معتبر
 • تاییده های بانکی و تمکن مالی

Migration in the field of midwifery

هزینه مهاجرت در رشته مامایی

هزینه های مهاجرت از کشوری به کشوری دیگر متفاوت است؛ اما این هزینه ها شامل هزینه های ویزا، پاسپورت، دوره زبان، معادلسازی مدارک، دوره های لازم مامایی کشور مقصد و غیره هستند. البته باید اشاره کرد که بخش زیادی از هزینه ها مهاجرت را هزینه منزل و زندگی روزمره تشکیل می دهد.

شما می توانید با توجه به وضعیت اقتصادی خودتان کشور و شهر مناسب برای مهاجرت در رشته مامایی را انتخاب کنید. برخی از کشور ها هزینه زندگی کمتری دارند ولی در عوض برخی کشور ها هستند که با وجود هزینه زندگی بیشتر، درآمد بیشتری را نیز دارند؛ اما در نهایت هرچه شما زمان بیشتری را در یک کشور زندگی کنید، هزینه زندگی برایتان کمتر و درآمدتان نیز افزایش خواهد یافت.

درآمد رشته مامایی در خارج کشور

شاید مهمترین مسئله‌ای که در مهاجرت در رشته مامایی اهمیت بسیار زیادی دارد، میزان درآمد شاغلان این رشته در کشورهای خارجی است. همان گونه که مخارج زندگی در کشور های گوناگون متفاوت است، میزان درآمد نیز در هر کشور تفاوت دارد و درآمد مشخصی برای همه ی کشورها برای رشته مامایی وجود ندارد؛ اما به عنوان مثال درآمد کار در رشته مامایی در چند کشور مختلف به این گونه است که در موارد زیر به آن می پردازیم :

 • در کشور آلمان درآمد ماماها بین ۵۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ یورو متغیر است و به طور متوسط ۸۰۰۰۰ یورو برآورد می‌شود.
 • این درآمد در کشور سوئد بین ۴۴۸۰۰۰ تا ۷۹۵۰۰۰ کرون و به طور میانگین ۶۴۰۰۰۰ کرون تخمین زده می‌شود.
 • کشور دانمارک درآمدی بین ۵۲۸۰۰۰ تا ۹۳۸۰۰۰ کرون و به طور متوسط ۷۵۶۰۰۰ کرون را به ماماها اختصاص می‌دهد.
 • در نروژ نیز درآمد ماماها بین ۶۷۲۰۰۰ تا ۱۹۳۰۰۰۰ و به طور میانگین ۹۶۰۰۰۰ کرون متغیر است.

Migration in the field of midwifery 2

ادامه تحصیل مامایی به تخصص زنان در خارج از کشور

برای ادامه تحصیل مامایی به تخصص زنان در خارج از کشور، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل کلی ادامه تحصیل مامایی

 • انتخاب کشور: با توجه به شرایط و علایق خود، کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. به عواملی مانند کیفیت آموزش، اعتبار دانشگاه ها، هزینه تحصیل و زندگی، فرصت های شغلی و شرایط زندگی در کشور مقصد توجه کنید.
 • بررسی شرایط پذیرش: به طور دقیق از الزامات و مدارک مورد نیاز، معدل و نمره زبان مورد نیاز، و همچنین سهمیه پذیرش دانشجویان بین المللی در برنامه تخصص زنان دانشگاه های مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.
 • آماده سازی مدارک: مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه، گواهی زبان و سایر مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ترجمه کنید.
 • معادل سازی مدارک: مدارک تحصیلی خود را توسط مراجع ذیصلاح در کشور مقصد معادل سازی کنید.
 • آزمون های ورودی: در صورت نیاز، در آزمون های ورودی برنامه تخصص زنان شرکت کنید.
 • اخذ ویزا: پس از پذیرش در دانشگاه، برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید.
 • انطباق با شرایط کشور مقصد: پس از مهاجرت، نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای کار در رشته زنان و زایمان در کشور مقصد اقدام کنید.

Migration in the field of midwifery 4

مهاجرت ماما به کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته با سیستم بهداشت و درمان قوی، همواره مقصدی جذاب برای متخصصان مامایی از سراسر جهان بوده است. کمبود نیروی کار ماهر در این حوزه، فرصت‌ های شغلی مناسبی را برای ماماهای واجد شرایط فراهم کرده است.

مراحل کلی مهاجرت به کانادا

 • ارزیابی شرایط: اولین قدم، بررسی دقیق شرایط خودتان و انطباق آن با معیارهای مهاجرت کانادا برای ماماها است. عواملی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مهارت‌ های زبانی و وضعیت تاهل در این ارزیابی نقش دارند.
 • انتخاب روش مهاجرت: روش‌ های مختلفی برای مهاجرت ماما به کانادا وجود دارد، از جمله برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class – CEC)، برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) و برنامه‌ های استانی (Provincial Nominee Programs – PNP). هر کدام از این روش‌ ها شرایط و الزامات خاص خود را دارند.
 • آماده ‌سازی مدارک: پس از انتخاب روش مهاجرت، باید مدارک مورد نیاز را جمع ‌آوری و آماده کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی، گواهی‌ های مربوط به دوره ‌های آموزشی، مدارک زبان، رزومه کاری، نامه‌ های تمجید و … می ‌شود.
 • اخذ مجوزهای لازم: در برخی از روش ‌های مهاجرت، نیاز به اخذ مجوزهای خاص از سازمان‌ های مربوطه در کانادا، مانند کالج مامایی کانادا (Canadian Midwives Association – CMA) وجود دارد.
 • درخواست ویزا: پس از آماده ‌سازی مدارک و اخذ مجوزهای لازم، می ‌توانید برای ویزای کار یا اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

شرایط اساسی مهاجرت به کانادا

 • داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مامایی از یک دانشگاه معتبر
 • گذراندن دوره‌ های آموزشی و کار آموزی مورد نیاز
 • داشتن مجوز کار معتبر به عنوان ماما در کشور مبدا
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون ‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی (CELPIP یا TEF)
 • داشتن سابقه کار مرتبط
 • اثبات سلامت و عدم سوء پیشینه

برنامه‌ های مهاجرتی

 • برنامه تجربه کانادایی (CEC): این برنامه برای ماما هایی مناسب است که حداقل یک سال سابقه کار در کانادا در این شغل را دارند.
 • برنامه اکسپرس انتری (Express Entry): این برنامه بر اساس سیستم امتیاز بندی عمل می‌ کند و ماما هایی که امتیاز بالاتری کسب کنند، شانس بیشتری برای دریافت دعوت ‌نامه جهت مهاجرت خواهند داشت.
 • برنامه ‌های استانی (Provincial Nominee Programs – PNP): برخی از استان‌ های کانادا برنامه‌ های مهاجرتی خاص خود را برای جذب ماما ها ارائه می‌ کنند. این برنامه‌ ها معمولا شرایط پذیرش متفاوتی نسبت به برنامه‌ های فدرال دارند.

فرآیند مهاجرت ماما به کانادا می ‌تواند پیچیده و زمان ‌بر باشد. همچنین، رقابت برای یافتن شغل در برخی از مناطق زیاد است.

Migration in the field of midwifery 1

مهاجرت ماما به آمریکا

مهاجرت ماما به آمریکا فرآیندی پیچیده با الزامات و مراحل متعددی دارد. در ادامه خلاصه ‌ای از مراحلی که باید طی شود را می گوییم:

مراحل کلی مهاجرت به آمریکا

 • تحقیق: اولین قدم تحقیق در مورد الزامات و فرآیند مهاجرت برای ماما ها در ایالات متحده است. منابع مفیدی مانند وب سایت اداره مهاجرت ایالات متحده (https://www.uscis.gov/) و انجمن مامایی آمریکا (http://www.midwife.org/) وجود دارد.
 • آموزش و مجوز: برای کار به عنوان ماما در ایالات متحده، باید مدرک لیسانس مامایی از یک برنامه معتبر و همچنین مجوز از ایالتی که قصد کار در آن را دارید، داشته باشید. ماما هایی که در خارج از ایالات متحده تحصیل کرده ‌اند، باید مدارک تحصیلی خود را توسط هیئت مدیره آموزش مامایی آمریکا (ACME) ارزیابی کنند.
 • آزمون: شما باید در آزمون گواهینامه ملی (NCLEX-M) که توسط شورای ملی هیئت های مامایی (NBME) ارائه می شود، قبول شوید.
 • درخواست ویزا: پس از برآورده کردن تمام الزامات، باید برای ویزای مناسب، مانند ویزای کار EB-3، که برای متخصصان ماهر و کارگران اختصاص دارد، درخواست دهید.
 • یافتن شغل: شما باید شغلی به عنوان ماما در ایالات متحده پیدا کنید. کار فرمای شما باید برای شما درخواست گواهی نامه کار (PERM) کند که نشان می دهد هیچ شهروند آمریکایی واجد شرایط برای این شغل وجود ندارد.
 • مصاحبه: در نهایت، باید در مصاحبه با مقامات کنسولگری ایالات متحده شرکت کنید تا واجد شرایط ویزا بودن خود را ثابت کنید.

الزامات و فرآیندها ممکن است بسته به ایالت محل اقامت شما متفاوت باشد. مهم است که از ابتدا با یک وکیل مهاجرت باتجربه در زمینه مهاجرت ماماها به ایالات متحده مشورت کنید.

ارتباط با ما

جهت سوال و مشاوره در حوزه مامایی و همچنین شرکت در دوره ها (دوره‌های آموزش مطب داری/دوره‌های آمادگی آزمون ارشد مامایی) با ما در ارتباط باشید.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫11 نظر

 • سمیه گفت:

  سلام و با سپاس
  ببخشید این در آمدها منظورتون ماهانه هست ؟
  ممنونم

 • Yyh گفت:

  خیلی عالی بود مخصوصا بخش درآمد در کشور های دیگر

  • amin گفت:

   خیلی ممنون از شما. مقالات جدید به صورت مرتب درمورد مهاجرت مامایی در وبسایت منتشر خواهند شد. به وبسایت سر بزنید و از جدیدترین مطالب استفاده کنید.

 • Farnoush گفت:

  سلام خیلی عالی ممنونم متشکر 😍😍💗💗

 • فرنوش گفت:

  سلام ممنونم متشکر بابت توضیحاتتون و مطالب مفیدی که در پیج قرار میدید خداقوت 😍😍💗💗💗🌷❤️❤️💓💓

  • amin گفت:

   با تشکر ازتون همچنان پیج و وبسایت عصر جدید مامایی رو دنبال کنید که ده ها تخفیف و سورپرایز برای شما عزیزان داریم !

 • سلوی گفت:

  واقعا عالی بود

 • atefeh lak گفت:

  اطلاع رسانی عالی بود

  • amin گفت:

   برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان فنی و استادان دوره ها در ارتباط باشید.