مائده شرقی: کارشناس ارشد مامایی

  • مائده شرقی
  • متولد 1370
  • کارشناس ارشد مامایی گرایش آموزش مامایی
  • هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • مدیر عامل موسسه عصر جدید مامایی

maedeh sharghi

کارشناسی به کارشناسی ارشد را بدون توقف قبول شدم و درس بارداری زایمان را در کنکور 1393 صد درصد زدم. نویسنده چندین مقاله بین المللی هستم که در جورنال های معتبر به چاپ رسیده است و لینک آنها را در ادامه قرار می دهم.

مقالات بین المللی نوشته شده توسط مائده شرقی

Maedeh Sharghi

مطالعه مقالات استاد شرقی در سایت های مرجع

در حال حاضر H-index بنده 6 می باشد و 286 بار به مقالاتم رفرنس داده اند. اکثر مقالاتم مربوط به گیاهان دارویی در زمینه کاهش درد زایمان، کاهش درد یائسگی میباشد ضمن اینکه در حوزه ناباروری و حیوانات آزمایشگاهی فعالیت های خوبی داشتم.

پایان نامه من مقایسه تاثیر آروماتراپی با اسطوخودوس و گاز انتونکس بر شدت درد زایمان بود و مقاله آن در یک مجله ی معتبر ISI چاپ گردید. چندین سخنرانی و پوستر در کنگره های مختلف داشتم.

در زمان دانشجویی فعالیتم را در حیطه آموزش مطب داری در مامایی به صورت حضوری شروع کردم. از استان های مختلف دعوت میشدم برای تدریس حضوری مطب داری. آن زمان دوره های مطب داری من در 2 روز فول تایم از 8 صبح تا 6 عصر برگزار می شد به دلیل اینکه در آن استان ها مسافر بودم و از طرفی چون دانشجو بودم باید سریعا به دانشگاه برمیگشتم.

به جرات می توانم بگویم اولین فرد موسس نام “مطب داری در مامایی” بودم و اولین جزوات مطب داری در مامایی را در سال 1393 نشر کردم و خوشبختانه بسیار عالی مورد استقبال قرار گرفت، اما چندی نگذشت که کپی این جزوات در میدان انقلاب تهران با نام های دیگر به فروش می رسید. بنابراین تصمیم گرفتم برای مدتی دیگر آن را اپدیت نکنم و کلاس های مطب داری برگزار نکنم.

در سال 1396 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. بلافاصله طرحم را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان طرح هیات علمی آغاز کردم. 2 سالی مشغول طرح بودم که سال آخر طرح مطبم را افتتاح کردم. از کار بالین و خصوصا مطب بسیار راضی بودم. تا اینکه کرونا آمد و مطب ها به طور موقت بسته شد. همان زمان دانشگاه های علوم پزشکی فراخوان جذب هیات علمی دادند و من ثبت نام کردم.

پس از گذراندن دو مصاحبه ی علمی و عمومی بین 15 شرکت کننده که حدودا 10 نفر آنها دکترا بودند بنده با امتیاز بالا پذیرفته شدم و شماره ردیف هیات علمی من از وزارت بهداشت صادر شد و به صورت استخدام پیمانی شروع به کار کردم. 5 سال از ما تعهد گرفتند تا در آزمون دکترا شرکت نکنیم.

خلاصه در بین این شلوغی ها عصر جدید مامایی با هدف ارتقا علم بالین و مطب داری ماماها در سال 1398 متولد شد. طی 3 سال 24 دوره مطب داری تولید کردیم که هر کدام در نوبه خود شاهکاری بود. انقلاب بزرگی در علم ماماها رخ داد و ماماها توانستند با گذراندن این دوره ها مطب های شلوغی داشته باشند و درامد بالایی کسب کنند.

این در حالی بود که اکثریت ماماها از کسب درآمد در حوضه مامایی ناامید بودند. این را هم بگویم موسسه عصر جدید مامایی کاملا قانونی ثبت شد و اجازه برگزاری دوره های بالینی پرستاری مامایی برای کارکنان دولت را دارد. در لاین مطب داری طی 4 سال 15 هزار دانشجو داشتیم و رضایت از این دوره ها تقریبا می شود گفت 100 در 100 بود. در سال 1400 لاین آمادگی ارشد به دوره های عصر جدید مامایی اضافه شد و در همان سال اول رتبه 1 کنکور ارشد مامایی را سهم خود کرد. رفته رفته پیشرفت کردیم و لاین ارشد را کامل تر کردیم.

در حال حاضر در موسسه عصر جدید مامایی پکیج های مطب داری در مامایی، پکیج استخدامی و آمادگی ارشد و دکترا آموزش داده می شود. همیشه سعی کردیم از پیشرفته ترین تکنولوژی های آموزشی برای ارتقا سطح علمی دانشجوهایمان استفاده کنیم زیرا برای آموزش ارزش بالایی قائل هستیم.

در سال 1402 بیشترین قبولی را در لاین استخدامی داشتیم و در سومین سالی که ارشد ارائه دادیم توانستم 7 جلد کتاب تالیفی کنکوری نگارش کنم که مشابه آنها در بازار وجود ندارد و برای قبولی ارشد و دکترا بسیار کمک کننده است.

در حال حاضر در حال نگارش کتاب تستی هستم که بیشترین بانک سوالات را در بر میگیرد که انشاالله بعد از اخذ مجوز رونمایی می شود. آمار قبولی های لاین ارشد ما در سال اول حدودا 40 سال دوم 50 و سال سوم بیش از 60 درصد بود که این آمار در موسسات دیگر کمتر از 5 درصد است و البته این شاهکار نتیجه یک کار گروهی منظم است.