لیست 10 بهترین کتاب مطب داری مامایی

The best midwifery office books
()

لیست بهترین کتاب های مامایی

  1. بارداری و زایمان ویلیامز
  2. بیماری های زنان نواک
  3. اسپیروف
  4. کیسنر
  5. بیماری های زنان CMMD
  6. نلسون
  7. جنین شناسی لانگمن
  8. اختلالات جنسی DSM5-TR
  9. کتاب جامع بهداشت عمومی
  10. روانپزشکی در مامایی کاپلان

1. بارداری و زایمان ویلیامز

The best midwifery books 2

کتاب بارداری و زایمان ویلیامز زبان اصلی 2022 را می‌توان یکی از مهمترین کتاب‌ها در رشته مامایی دانست. همچنین بسیاری از دانشجویان پزشکی و پرستاری نیز این کتاب را می‌خوانند. در کتاب ویلیامز کلیات بارداری و زایمان در دید وسیع صحبت می‌شود و همچنین آناتومی و فیزیولوژی مادر مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این کتاب تمام ویژگی‌های آناتومی دستگاه تناسلی زنان، ناهنجاری‌های مادرزادی دستگاه ادراری و تناسلی و فیزیولوژی اندام مادر از مسائلی هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

2. بیماری های زنان نواک

The best midwifery books

این کتاب شامل فصل‌ها، جداول و شکل‌های مرتبط بالینی است که با دقت توسط دکتر Berek گردآوری و ویرایش شده است و برای رزیدنت‌ها، پزشکان پرستار، دستیاران پزشک، ماماها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی مناسب است. کتاب نواک اصول کلی موضوعات مربوط به زنان، مراقبت های اولیه پزشکی، جراحی زنان، اوروژنیکولوژی، مسائل اولیه بارداری، غدد درون ریز و ناباروری باروری، و انکولوژی زنان را پوشش می دهد.

3. کتاب آندوکرینولوژی بالینی زنان و زایمان ناباروری اسپیروف

The best midwifery books 9

اسپیروف یکی از متون زنان و زایمان که تقریباً ۵۰ سال است که به طور گسترده در دنیا خوانده میشود. این کتاب توضیح کاملی در مورد سیستم غدد درون ریز زن ارائه میدهد و راهنمایی های عملی را برای ارزیابی و درمان اختلالات شایع ارائه میدهد.

متن کلاسیک کتاب آندوکرینولوژی بالینی زنان و زایمان ناباروری اسپیروف، برای دانش آموزان و پزشکان متخصص در غدد درون ریز تولید مثل و ناباروری ضروری است و خوانندگان را با پیشرفت های اخیر که در این زمینه با سرعت در حال تغییر رخ داده است به روز می کند.

4. کیسنر

5. بیماری های زنان CMMD

The best midwifery books 8

کتاب بیماری‌های زنان CMMD دکتر سید اصغر ساداتیان و دکتر پرویز قره خانی کلیه مباحث تعیین شده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای سطوح دانشجویان پزشکی و مامایی و اکثر مباحث مورد نیاز رزیدنت‌های زنان و زایمان به طور جامع و در عین حال مختصر و مفید آورده شده اند. با مطالعه‌ی دقیق این کتاب می‌توان نزدیک به 100 درصد سوالات زنان امتحانات کارورزی و دستیاری و USMLE و نیز بیش از هشتاد درصد سوالات امتحان ارتقاء پره‌بورد و بورد زنان را به درستی پاسخ داد.

6. نلسون

The best midwifery books 7

این کتاب اطلاعات جدید و گسترده ای را در مورد ویرایش ژن CRISPR، مراقبت های بهداشتی LGBT؛ خشونت با اسلحه واکسیناسیون درمان ایمنی با سلولهای CAR-T؛ فناوری جدید در تصویربرداری و ژنومیک؛ پروتکل های جدید در سرطان، ژنتیک، ایمنی شناسی و پزشکی ریوی و موارد خیلی بیشتری ارائه می دهد.

همچنین شامل بیش از 70 فصل جدید‌، از جمله سندرم تاکی کاردی ارتوستاتیک پساچرال (POTS)، بیماری‌های نادر و تشخیص داده نشده‌، رویکرد به اختلالات میتوکندری، سیستم های الکترونیکی تحویل نیکوتین، زیکا، به روزرسانی در مورد ابولا، اپی ژنتیک، انسفالیت خود ایمنی، بهداشت جهانی، نژادپرستی، خشونت رسانه ای، راهکارهایی برای تغییر رفتار بهداشت، فرزندپروری مثبت و موارد دیگر.

7. جنین شناسی لانگمن

The best midwifery books 6

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن زبان اصلی Langman’s Medical Embryology 14th Edition یکی از بهترین کتاب های آموزشی جنین شناسی در بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا محسوب می شود. این کتاب مطالب ضروری جنین شناسی را به مناسب ترین شکل و خلاصه ترین حالت (بدون اشاره به جزییات غیر ضروری) ارائه کرده است.

8. اختلالات جنسی DSM5-TR

The best midwifery books 5

راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی DSM تلاشی است از سوی انجمن رونپزشکان امریکا برای یکدست کردن نظام تشخیصی بالینگران حوزه بهداشت روان و تا به حال پنج ویرایش آن منتشر شده است. این دستنامه با ویرایش های پیاپی در 60 سال گذشته، در تاریخ بوده که تعریفی عملیاتی و مستقل از نظرات فرد ارزیاب ارائه نماید و این نظام طبقه بندی به تدریج به یک مرجع استاندارد اقدامات بالینی در زمینه بهداشت روان تبدیل شده است.

9. کتاب جامع بهداشت عمومی

The best midwifery books 4

کتاب جمع بهداشت عمومی، در سه جلد و با توجه به نیازهای جدید بهداشتی و بازنگری برنامه درسی بهداشت عمومی و در زمینه‌های سلامت حرفه‌های پزشکی، خودارزیابی در دندانپزشکی، دفاع بیولوژیک، و اهمیت آن در بهداشت عمومی نوپدیدی و بازپدیدی بیماری‌ها و تاثیر آن بر بهداشت عمومی، بهداشت سالمندان، ژنتیک و سلامت، آشنایی با فعالیت‌های جمعیت هلال احمر و … تالیف و گردآوری شده است.

10. روانپزشکی در مامایی کاپلان

The best midwifery books 3

کتاب جامع روانپزشکی کاپلان و سادوک به طور مداوم با رشد سریع تحقیقات و دانش در علوم عصبی و همچنین علم بیولوژیکی و روانشناختی پیوسته است. این کتاب مرجع برای همه کسانی است که با بیماران روانی از جمله روانپزشکان و سایر پزشکان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی روانپزشکی، پرستاران روانپزشکی و سایر متخصصان بهداشت روان همکاری می کنند.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *