رشته ارشد مشاوره مامایی چیست؟ با ارشد مامایی چه فرقی دارد؟

ارشد مشاوره در مامایی چیست؟ _ کنکور ارشد مامایی
()

معرفی رشته مشاوره در مامایی

دانش آموختگان مشاوره در مامایی با تقویت مبانی مدیریتی، آموزشی و پژوهشی می‌توانند خدمات مشاوره‌ای کامل‌تر ارائه کنند و زنان را به موقع ارجاع دهند تا سلامت جنسی و باروری آن‌ها را بهبود دهند. این رشته با توجه به اهمیت خدمات مشاوره‌ای در رشته مامایی، طراحی شده است تا نیروی انسانی آگاه و توانمند در بخش مشاوره در حیطه‌های مختلف مامایی تربیت کند.

Midwifery field 4

مشاوره در مامایی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، مهارت‌ها و دانش لازم را با درس‌های تئوری، کارآموزی و پروژه تحقیقاتی فراهم می‌کند. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مشاوره مامایی می‌تواند در آزمون مقطع دکترای علوم پزشکی شرکت کنند و در رشته‌های مختلف ادامه تحصیل دهند.

تفاوت ارشد مامایی و مشاوره در مامایی

همانطور که گفته شد در مقطع ارشد دانشجویان می‌توانند یکی از گرایش‌های باروری، مامایی جامعه نگر، مدیریت مامایی، مشاوره در مامایی، آموزش مامایی و مامایی قانونی را انتخاب کنند. گرایش مشاوره در مامایی از پرتقاضاترین رشته‌ها در مقطع ارشد است. رشته ارشد مامایی نیز یکی دیگر از گرایش‌هایی است که داوطلبان میتوانند انتخاب کنند و علاقه مندان زیادی دارد در حالی که ممکن است شرایط بازار کار این رشته‌ها چندان تفاوتی نداشته باشند.

دانش آموختگان ارشد مشاوره در مامایی در نقش‌های مشاوره‌ای و آموزشی به انجام وظیفه خواهند پرداخت. یکی از تفاوت‌های گرایش‌های آموزش مامایی و مشاوره در مامایی در دروس اصلی رشته است. دانش آموختگان ارشد مشاوره در مامایی باید به ارائه خدمات مشاوره‌ای بپردازند و نقش‌های مراقبتی، مدیریتی و آموزشی داشته باشند.

Midwifery

در رشته مشاوره ارشد مامایی، عمده دروس به مشاوره‌های جنسی، یائسگی و باروری و… مربوط می‌شود. در حالی که در ارشد مامایی باید یکی از پنج گرایش آموزش مامایی، بهداشت باروری، مامای قانونی، مامای جامعه نگر و مدیریت در مامایی را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که احتمال دارد تمام این گرایش‌ها در همه دانشگاه‌ها تدریس نشوند و انتخاب گرایش‌ها به شرایط دانشگاه و دانشجویان بستگی داشته باشد.

یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مامایی گرایش مشاوره در مامایی می باشد. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در تاریخ 5/6/1401 تغییرات اساسی در ضریب و دروس این گرایش اعمال شد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

طبق ظرفیت های اعلام شده در چند سال اخیر، ظرفیت گرایش مشاوره در مامایی بیشتر از گرایش آموزش مامایی می باشد. بنابراین احتمال قبولی در این گرایش بیشتر است.

Senior midwifery

بیشتر بخوانید: راهنمای شرکت در کنکور ارشد مامایی

دروس ارشد مشاوره در مامایی

دروس مرتبط با این گرایش کمتر میباشد به طوری که متقاضیان گرایش مشاوره در مامایی نیاز نیست درس جنین شناسی را مطالعه کنند. همان طور که میدانید جنین شناسی لانگمن درسی گسترده است که طبق تدریس مفهومی و ویدئویی عصر جدید مامایی 17 فصل (جنین شناسی عمومی و اختصاصی) می باشد، در عوض روانپزشکی در مامایی که برگرفته از کتاب کاپلان است تنها 8 فصل است که مطالعه آن برای گرایش مشاوره در مامایی آسان تر است.

دوره آموزشی یک لقمه جنین شناسی

در سال های گذشته درس داخلی جراحی برای گرایش مشاوره در مامایی ضریب صفر داشت اما طبق اخرین تغییرات وزارت بهداشت این درس برای گرایش مشاوره در مامایی ضریب یک گرفته است. بنابراین داوطلبین کنکور ارشد 1402 باید درس داخلی جراحی را مطالعه بفرمایند که ما در عصر جدید مامایی این درس را به روش کاملا مفهومی به شکل ویدئویی همراه با نکته و تست ارائه دادیم.

Midwifery courses

دوره آموزشی داخلی جراحی

بعد از قبولی گرایش مشاوره در مامایی در دانشگاه دروسی مانند:

  • مهارت های ارتباط 1 و 2
  • مشاوره مامایی در مشکلات خاص دوره باروری
  • یائسگی و مشاوره قبل و بعد از یائسگی
  • اصول مشاوره ژنتیک و بیماری های ارثی

محوریت اصلی مطالعه شما خواهد بود. بنابراین احتمالا دانشگاه قصد دارد شما را برای حیطه مشاوره زنان، نوجوانان، بارداری، یائسگی، اختلالات جنسی، ازدواج و… آماده کند.

نکات انتخاب گرایش مشاوره در مامایی

اگر محل تحصیل برای شما اهمیت بسیاری دارد مثلا ترجیح می دهید برای ادامه تحصیل در محل زندگی خود بمانید قبل از انتخاب این گرایش حتما بررسی کنید آیا دانشگاه مورد نظر شما آن گرایش را دارد؟

Midwifery field

با توجه به اهدافتان در آینده گرایش مقطع کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. توصیه می کنیم اگر تمایل دارید در حیطه آموزش و هیات علمی فعالیت کنید، بهتر است گرایش مشاوره در مامایی را انتخاب نکنید اما اگر هدف شما داشتن یک مرکز مشاوره مامایی موفق است درنگ نکنید زیرا این گرایش کمک بزرگی در این مسیر به شما می کند.

یادتان باشد اگر در ابتدای مسیر مطالعه برای کنکور ارشد، گرایش شما مشخص نباشد فقط با مطالعه دروس اضافه، زمان را از دست داده اید. بنابراین توصیه می کنیم در ابتدای مطالعه با اطمینان گرایش خود را انتخاب کنید. برای تصمیم گیری و انتخاب گرایش می توانید با مطالعه مقاله کدام گرایش ارشد مامایی بهتر است اطلاعات مفیدی کسب کنید.

Midwifery field 1

از طرفی می توانید در تایم اداری با شماره 09034056561 تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنیم.

ضرایب و دروس گرایش مشاوره در مامایی و گرایش مامایی

رشته - درسبارداری و زنانبهداشتنوزادانجنین شناسیداخلی جراحیروانپزشکیزبان
مامایی4211103
مشاوره در مامایی3420123

با مطالعه جدول فوق در می یابید که طبق اخرین تغییرات وزارت بهداشت برای گرایش مشاوره در مامایی، درس داخلی جراحی ضریب 1 گرفته است. از طرفی بارداری و زایمان با ضریب 3، بهداشت با ضریب 4، نوزادان با ضریب 2، روانپزشکی در مامایی با ضریب 2 همچنین درس زبان با ضریب 3 از دروس گرایش مشاوره در مامایی می باشند.

Midwifery courses 2

سکوی پرش در گرایش مشاوره در مامایی چیست؟

جدا از بحث ضریب ها که قبلا به آن اشاره کردیم درس زبان، بهداشت و داخلی جراحی امسال سکوی پرش برای رتبه های برتر این گرایش می باشند. از آنجایی که اکثر دانشجویان در درس زبان ضعیف تر هستند و یا مطالعه آن را به تعویق می اندازند کسانی که این درس را بالای 60 درصد بزنند بی شک تغییرات قابل توجهی در رتبه آنها مشاهده خواهیم کرد.

در موسسه ما تدریس زبان به نحو کاملا شیرین و سبک طراحی شده است طوری که آمار دانشجویان ما نشان می دهد افرادی که در آزمون پیش از ورود به دوره زبان را منفی می زدند بعد از ورود به دوره عصر جدید توانستند در کنکور 1401 بالای 70 درصد پاسخ دهند.

Midwifery field 4

دوره آموزش جامع زبان کنکور کارشناسی ارشد مامایی

همان طور که می دانید سختی درس بهداشت به علت گستردگی منابع آن است. ما در دوره بهداشت به سبک عصر جدید مامایی سعی کردیم تمام مباحث گسترده بهداشت را کاملا سیستماتیک و منظم طبقه بندی کنیم و با تعداد بالای تست های تالیفی و کنکوری این درس مهم در گرایش مشاوره در مامایی برایتان لذت بخش کنیم.

دوره آموزشی بهداشت به سبک عصر جدید مامایی

با توجه به اینکه درس داخلی جراحی برای اولین بار در کنکور 1402 اضافه شده است بدون توجه به ضریب پایین آن بی شک تاثیر قابل توجهی در رتبه شما خواهد داشت. از طرفی سوالات این درس کاملا مفهومی شده است بنابراین ما در عصر جدید مامایی این درس را به روش مفهومی با ویدئو همراه با نکته و تست ارائه می دهیم تا بتوانید با کسب درصد بالا درس داخلی جراحی تغییرات چشم گیری در رتبه خودتان ببینید.

Midwifery field 5

 

شما می توانید جهت هرگونه سوال و مشاوره از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *