برای موفقیت در کنکور ارشد مامایی چی بخونم و چطوری بخونم؟

Twitter post 103
()

1- یادگیری مفهومی ویلیامز و نواک

طی سالهای اخیر سوالات بخش بارداری و زنان بسیار مفهومی شده است به طوریکه اگر شما مطالبی را حفظ کنید و نتوانید ان را تحلیل و تفسیر کنید به راحتی در دام آن سوال تستی گیر خواهید کرد. برای اولین بار در ایران در عصر جدید مامایی ما تلاش کردیم تمام دروس را به روش کاملا مفهومی با ویدئو و انیمیشن آموزش دهیم.

می دانید که یکی از معضلات دانشجوهای مامایی فرار بودن دروس است خصوصا کتاب ویلیامز و نواک. با تدریس مفهومی علاوه بر اینکه قدرت تحلیل سوالات را دارید مطالب در حافظه ی بلند مدت شما ثبت شود. شما می توانید با استفاده از دوره ویلیامز رو قورت بده و دوره نواک عصر جدید مامایی کاملا این دروس را فراگیرید.

Midwifery field2

2- برنامه ریزی و مرور اصولی برای ارشد مامایی

مطالعات ثابت کرده اند اگر شما مطلبی را به روش مرور اصولی بخوانید تا سالها در حافظه ی بلند مدت شما می ماند. مرور اصولی یعنی پایان هر روز، پایان هر هفته، پایان هر ماه و پایان هر 6 ماه مطالب مرور شوند. با این روش دیگر هیچ مطلب علمی فرار نیست. در عصر جدید مامایی برنامه ریزی دانشجویان بر اساس مرور اصولی می باشد.

3- درصد بالای زبان در علوم پزشکی

طی سالهای اخیر زبان انگلیسی در کنکورهای وزارت بهداشت اهمیت بسزایی کسب کرده است و همان طور که میدانید ضریب درس زبان انگلیسی در کنکورهای علوم پزشکی 3 می باشد. با توجه به اینکه یک ماما باید به زبان پزشکی مسلط باشد تا بتواند در دوره ارشد مقالات را ترجمه کند و بکار بگیرد یکی از شروط کسب رتبه برتر در کنکور مامایی درصد بالای زبان انگلیسی است.

midwifery

عصر جدید مامایی با تمرکز بر زبان علوم پزشکی به صورت کاملا اختصاصی اموزش زبان کنکور مامایی را بر عهده دارد و توانستیم در کنکور سالهای قبل دانشجویانی داشته باشیم که درصد زبان انها در کنکور ارشد مامایی بالای 85 درصد باشد.

4- درس بهداشت را در مامایی جدی بگیرید

هر ساله در کنکور مامایی معمولا سخت ترین سوالات برای درس بهداشت می باشد چرا که در اردیبهشت ماه وزارت بهداشت پروتکل هایی را ارائه می دهد که احتمالا ان سال جزو سوالات کنکور ارشد مامایی هستند در حالی که دانشجویان از انها بی خبرند. ما در عصر جدید مامایی حواسمان جمع تک تک پروتکل های وزارت بهداشت می باشد. دانشجو مامایی در کنار عصر جدید مامایی با اطمینان درس می خواند.

5- به سیاست های کشوری توجه کنید

از انجایی که در سالهای قبل سیاست های کشوری مبنی بر افزایش جمعیت بود معمولا 3 الی 4 سوال از بخش تنظیم خانواده می‌آمد؛ اما طی سالهای اخیر سیاست کشور بر افزایش جمعیت است و از انجا که ماما نقش منحصر بفردی در این سیاست دارد بنابراین منطقی است در سوالات کنکور ارشد مامایی خبری از تست های تنظیم خانواده نباشد و یا تعداد سوالات این بخش بسیار محدود و مختصر باشند.

در عصر جدید مامایی مولفان با در نظر گرفتن سیاست های کشوری و بررسی سوالات چند سال اخیر آسان ترین مسیر رسیدن به رتبه برتر کنکور ارشد مامایی را به دانشجویان نشان می دهند.

midwifery exam 5

6- پشتیبان مامایی

شاید برایتان بارها این اتفاق افتاده باشد که برنامه ریزی کنید و شروع کنید به مطالعه اما بعد از مدت کوتاهی برنامه را رها کنید. تجربه نشان داده است پشتیبان می تواند نقش بسیار مهمی در همراهی شما در مسیر کسب بهترین رتبه در کنکور ارشد مامایی داشته باشد.

در عصر جدید مامایی هر فرد یک پشتیبان اختصاصی دارد. پشتیبان 2 الی 3 بار در هفته از دانشجو گزارش عملکرد می گیرد چنان چه متوجه شود دانشجو از برنامه عقب است و یا بی انگیزه و خسته شده است یک جلسه اختصاصی با رهبر تیم ودانشجو برگزار می شود در آن جلسه برنامه ای اختصاصی با توجه به مشغله و زندگی شخصی دانشجو ریخته می شود و دانشجو مجدد در مسیر موفقیت قرار می گیرد.

7- آزمون و تست

ممکن است شما به کتابی مسلط باشید و در حالت معمول بدون محدودیت زمان بتوانید به تمام سوالات آن درس پاسخ دهید اما وقتی در فضای آزمون با محدودیت زمان قرار بگیرید مانند قبل عمل نکنید. در عصر جدید مامایی شما با آزمون های متعدد یاد خواهید گرفت چگونه مدیریت زمان داشته باشید و با تکنیک های مختلف تست زدن اشنا می شوید.

Assessment11

8- انتخاب گرایش مامایی از همان روز اول

تکلیف خودتان را از همان روز اول مشخص کنید ایا می خواهید در گرایش امورش مامایی ادامه تحصیل دهید یا در گرایش مشاوره در مامایی؟ افرادی که می خواهند در گرایش اموزش مامایی ادامه تحصیل دهند باید درس جنین شناسی و داخلی جراحی را مطالعه کنند و نیازی نیست درس روانپزشکی در مامایی را مطالعه کنند در حالی که برای گرایش مشاوره در مامایی شما باید درس روانپزشکی در مامایی را مطالعه کنید و دیگر نیازی نیست درس جنین شناسی و داخلی جراحی را مطالعه بفرمایید. در عصر جدید مامایی مشاوران ما اماده اند تا در انتخاب این گرایش ها شما را راهنمایی کنند.

9- جنین شناسی لانگمن، سکوی پرش برای گرایش آموزش مامایی

اگر شما یک دانشجوی مامایی باشید حتما از سختی درس جنین شناسی لانگمن باخبرید اما در عصر جدید مامایی دانشجویان با اشتیاق عجیبی این درس را می خوانند و لذت میبرند چرا که تدریس این درس کاملا مفهومی با رسم شکل و انیمیشن می باشد و با تدریس دانشگاه ها کاملا متفاوت است. شاید باورش سخت باشد اما اکثریت دانشجویان عصر جدید مامایی جنین شناسی را بالای 80 درصد میزنند و این موضوع را با نشر کارنامه هایشان ثابت خواهیم کرد.

midwifery exam 33

 

10- مرور سوالات آزمون سالهای قبل

همیشه به عنوان یک قانون بخشی از سوالات ازمون مشابه سوالات سال های گذشته است. در عصر جدید مامایی شما سوالات کنکور 10 سال اخیر را به روش مفهومی با پاسخ تشریحی مرور خواهید کرد.

11- بودجه بندی سوالات کنکور را جدی بگیرید

با تحلیل و بررسی سوالات 10 سال گذشته کنکور ارشد مامایی می توان به راحتی بودجه بندی دروس را کشف کرد. به عنوان مثال هر سال از فصل لیبر طبیعی کتاب ویلیامز 2 الی 3 سوال طرح می شود در حالی که تا کنون حتی یک سوال از فصل ژنتیک طراحی نشده است.

شاید اگر قرار باشد به تنهایی درس بخوانید توجهی به این مطالب نکنید اما در عصر جدید مامایی اهمیت فصول و تعداد سوالاتی که از ان فصل طراحی خواهد شد به شما کمک می کند تا بهترین رتبه را در کنکور ارشد مامایی کسب کنید.

Midwifery

 

12- روانپزشکی در مامایی

 • آیا میدانستید اکثر سوالات روانپزشکی در مامایی مشابه سوالات سوالهای قبل است؟
 • ایا می دانستید تنها با مطالعه سوالات سالهای قبل می توانید درصد بالایی در کنکور مشاوره در مامایی داشته باشید؟
 • ایا میدانستید  اکثر سوالات این بخش کیس ریپورت می باشد؟

در عصر جدید مامایی علاوه بر تدریس خط به خط و مفهومی کتاب با استادی که در زمینه بالینی کار می کند نکات و تست های چند سال اخیر را مرور خواهید کرد.

13- جمع بندی داشته باشید

فرض کنیم شما صاحب یک باغ سیب هستید ایا با چیدن و زمین ریختن سیب ها شما به حق الزحمه خود میرسید؟

مسلما خیر و باید انها را با جعبه های مخصوص جمع بندی کنید. درس خواندن هم مانند همان باغ سیب است بعد از آنکه مطالب را خواندید باید جمع بندی اصولی داشته باشید در عصر جدید مامایی با دوره نکته و تست شما تک تک دروس را با نکته جمع بندی می کنید و با تست های تالیفی خط به خط کتاب و تست های کنکور 10 سال اخیر انها را تثبت می کنید و آماده ی این دوی ماراتن می شود تا رتبه برتر کنکور امسال شما باشید.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫4 نظر

 • ریحانه گفت:

  مطالب واقعی عالی و درجه یک هستن
  واقعا ممنون🌺

 • حسینی گفت:

  سلام استاد شرقی،وقتتون بخیر
  اول یه دعا کنم ان شاالله همیشه سالم باشید و همیییییشه لبتون خندون باشه و توی کارتون مووووفق باشید.
  استاد من خیلی دوست دارم برای ارشد بخونم در حال حاضر یک بچه ۱/۵ساله دارم که خیلی وقتمو میگیره ولی میتونم ۱_۲ساعت از خوابمو بزنم و برا ارشد بخونم میدونم کمه ولی پیوسته باشه نتیجه میگیرم مطمئنم،میشه من فقط توی دوره نکته و تست و آزمون شرکت کنم؟یعنی خودم کتابارو بخونم نکته و تست و آزمون از شما،هزینش چقدره اینجوری؟
  چون من عادت دارم خودم کتاب رو بخونم با ویدیو یاد نمیگیرم اگه امکانش هست میشه بگید فقط دوره نکته و تست و آزمون هزینش چقدر میشه؟و یه سوال دیگه دوره نکته و تست بصورت پی دی افه؟یعنی میشه چاپ کرد؟متاسفانه با گوشی نمیتونم درس بخونم.
  ممنون میشم بهم جواب بدین،
  در پناه حق

  • amin گفت:

   با سلام خدمت شما. صرفا با نکته و تست نمیشه قطعا قبول شد. پیشنهاد تیم عصر جدید به شما کد 65 هست. کد 65 برای شاغلین طراحی شده و 65 فصل خیلی خیلی مهم که 80 درصد کنکور رو شامل میشه در یک برنامه سبک مطالعه می کنید. در کد 65 ویدئو آموزشی، جزوه، نکته و تست، آزمون و پشتیبانی VIP دارید. دو روز در هفته در برنامه کلا خالی هست و بسیار سبک چیده شده. ارشد اون غولی نیست که برای خودتون ساختید فقط کافیه هوشمندانه درس بخونید.

 • ATEFEH گفت:

  سلام عالی