گزیده ای از قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در یک نگاه

گزیده ای از قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در یک نگاه _ کنکور ارشد مامایی
()

مقدمه

در جامعه امروزی داشتن فرزند در نهاد خانواده و جمعیت جوان در جامعه یک هنجار ارزشمند است به گونه ای که مطابق پیمایش های ملی خانواده نگرش مردم نسبت به فرزندآوری در قیاس با دهه های گذشته بیشتر شده است، به گونه ای که در سال ۱3۹8 بیش از 40 درصد از مردم اعالم نمودند که تمایل به داشتن حداقل 4 فرزند دارند . این مساله ضرورت حمایت های مختلف قانونی و سیاسی جهت رفع موانع و مسائل پیش روی خانواده ها نظیر هزینه باالی معیشت خانواده ها و فشارهای اقتصادی، هزینه های باالی بارداری، زایمان و درمان ناباروری و فقدان پوشش بیمه ای، شیوع سقط جنین را ایجاب می نماید که موانع عمده ای در فرزندآوری در جامعه می باشند.

موانع گفته شده علیرغم تمایل و نگرش مثبت خانواده ها به داشتن فرزندان بیشتر، باعث کاهشی 20 درصدی میزان موالید طی سالیان اخیر گردیده است.

همچنین رشد جمعیت به کمترین میزان خود در یک قرن اخیر رسیده است. که زنگ خطری جدی برای نهاد خانواده و نظامات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و امنیتی به شمار می آید به نحوی که طبق برآوردهای بین المللی ایران تا 20 سال آینده جزو پیرترین کشورهای جهان خواهد بود.

در این راستا، تحقق مطالبه عمومی مردم، حمایت از مادران ایرانی و رفع موانع و مسائل مذکور و نیز مصالح کشور در نظام حکمرانی و قانونگذاری امری اجتناب ناپذیر بود که می بایست با توجه به فرصت اندک پیش رو، به ضرورت، فوریت و اهمیت مورد بررسی قرار می گرفت.

برای دانلود پی دی اف کامل بر روی لینک زیر کلیک کنید :

گزیده ای از قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در یک نگاه

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *