روش های تعیین جنسیت فرزند

روش های تعیین جنسیت فرزند _ کنکور ارشد مامایی
()

تعیین جنسیت فرزند

با پیشرفت علم روش هایی به وجود آمد که شما می توانید به طور قطعی به تعیین جنسیت دلخواه فرزند خود دست یابید.

آیا میدانستید در گذشته نه تنها در ایران بلکه در دنیا به دلایل مختلف تمایل به فرزند پسر بیشتر بود؟ بنابراین خانواده هایی که فرزند پسر نداشتند آمار فرزندان آنها بسیار بالا میرفت و گاها به بیشتر از 10 فرزند می رسید. گاهی جنسیت فرزند باعث فروپاشی خانواده می شد و زن محکوم بود به دخترزا بودن.

امروزه عقاید جاهلیت بسیار کم تر شده است اما افراد بر اساس علاقه خود یا به نسبت فرزند قبلی تمایل دارند جنسیت فرزند خود را تعیین کنند. خوشبختانه دانش پزشکی، علم بیولوژی و علم تغذیه تا حدود بسیار زیادی راه را برای ما هموار کرده است.

چرا در گذشته تمایل به داشتن فرزند پسر بیشتر بود؟

فرضیه های مختلفی وجود دارد یکی از این فرضیه ها به فیزیولوژی مردان اشاره می کند. از آنجایی که در قدیم مردم با کشاورزی و دامداری زندگی می کردند بنابراین نیاز به نیروی کار فیزیکی داشتند و مردان به واسطه ی فیزیولوژی بدنی قوی تر نیروی کار مناسب تری نسبت به زنان بودند بنابراین والدین ترجیح میدادند فرزند پسر بیشتری داشته باشند تا در کارها به انها کمک کند و باعث پیشرفت اقتصادی خانواده شود.

فرضیه دیگر به زمان های پادشاهی اشاره می کند. در خانواده های اشرافی چون پسر صاحب تخت پادشاهی پدر می شد، تصور عموم بر این بود، خانواده هایی که پسر ندارند نسلشان منقرض شده است لذا افراد تمایل بیشتر به پسر دار شدن داشتند.

از طرفی دیگر درگذشته کشورها بر اساس داشتن تعداد نیروی جنگی امنیت خود را تضمین می کردند. بنابراین حکومت ها به نیروی مرد اهمیت ویژه ای می دادند مثلا به خانواده هایی که تعداد بیشتری فرزند پسر داشته باشند جیره و امتیازات بیشتری تعلق می گرفت و این سیاست برای ارتقا امنیت و حفظ کشور بود اما خانواده ها گمان می کردند پسر جنسیت برتر است بنابراین تمایل به جنسیت پسر بیشتر بود.

تعیین جنسیت قطعی فرزند قبل از تولد

خوشبختانه با پیشرفت علم روش هایی به وجود آمد که شما می توانید به طور قطعی به جنسیت دلخواه خود دست یابید. روش نشانه دار کردن لیزری گامت ها یک روش قطعی در تعیین جنسیت فرزند است. در این روش سلول های جنسی مردانه حاوی کروموزوم x  توسط لیزر نشاندار شده سپس توسط دستگاهی این سلول ها از سلول های بی نشان y جدا می شوند. در نتیجه بنا به درخواست والدین  سلول کروموزوم مربوطه با روش IVF یا IUI به رحم مادر منتقل می شود. تعیین جنسیت در این روش صد در صد است. اما روش بسیار پرهزینه ای است.

 تعیین‌جنسیت فرزند به روش سنتی

بهتر است نام ان را سنتی نگذاریم زیرا رعایت مجموعه ای از کارها می تواند شانس فرزند دلخواه را افزایش دهد. بخشی از این روش سنتی است و بخش دیگر کاملا علمی و بر اساس فیزیولوژی کروموزوم x و  y  می باشد. به طور مثال کروموزوم y به طور فیزیولوژیک در محیط اسیدی زودتر از بین می رود و یا ویژگی منحصر به فرد کروموزوم y سرعت بالای آن نسبت به کروموزوم x است این رفتارهای فیزیولوژیک کروموزوم ها به ما کمک می کند تا با ایجاد شرایط متناسب هر کروموزوم شانس بارداری دلخواه افزایش یابد. این روش نمی تواند یک روش قطعی باشد اما مطالعات نشان داده اند اگر تمام نکات را رعایت کنید شانس تعیین جنسیت موفق بیش از 80 درصد خواهد بود.

در این روش ما با تعیین روز تخمکگذاری، پوزیشن نزدیکی، ساعت نزدیکی، رفتارهای جنسی حین نزدیکی، تغذیه پدر و مادر، نکات مهم و کلیدی در رفتارهای روزانه برای اسیدی و یا قلیایی شدن واژن تلاش می کنیم تا شرایط را برای رسیدن کروموزوم مد نظر به تخمک فراهم کنیم. در کارگاه تعیین جنسیت عصر جدید مامایی تمام این روش ها با جزئیات بیان شده است و شما می توانید از اولین جلسه تا مثبت شدن یک حاملگی دلخواه مددجو را راهنمایی کنید.

تغذیه در تعیین جنسیت چقدر موثر است؟

تغذیه به تنهایی فقط تا 30 درصد در تعیین جنسیت فرزند تاثیر دارد. قاعدتا شما هرگز صرفا با رعایت تغذیه نمی توانید برای مددجوهای خود تعیین جنسیت موفق داشته باشید. خیلی از مددجوها برای استفاده از رژیم غذایی متناسب با جنسیت دختر یا پسر ممنوعیت دارند مثلا مادری که زمینه ی فشار خون بالا دارد یا زمینه ی بیماری های قلبی عروقی دارد نمی تواند از رژیم غذایی پسردار شدن استفاده کند زیرا این رژیم می تواند سلامت مادر را به خطر جدی بیندازد. مادری که زمینه ی بیماری های کلیوی دارد یا زمینه ی بیماری هایی مانند صرع دارد نمی تواند از رژیم غذایی دختر دار شدن استفاده کند. بنابراین شما به عنوان یک درمانگر باید به این نکات مهم توجه کنید در این افراد ما رژیم غذایی را حذف و تعیین جنسیت را بر اساس روش های دیگر مانند تعیین روز تخمکگذاری، پوزیشن نزدیکی، ساعت نزدیکی متناسب با فصلی که در ان قرار داریم و… انجام می دهیم. تمام روش های ذکر شده در کارگاه تعیین جنسیت عصر جدید مامایی وجود دارد با کلیک روی این بخش می توانید ان را تهیه کنید

 

آیا تعیین جنسیت قانون طبیعت را بهم میریزد؟

بیانات ضد و نقیض در این زمینه وجود دارد. منتقدان استفاده از روش تعیین جنسیت معتقدند که این روش ها منجر به تبعیض جنسیتی و برهم زدن تعادل جنسیتی جامعه می شوند  (نسبت پسر به دختر 105 در مقابل 100) و این کار خصوصا به ضرر دختران است. در نتیجه در کشورهای استرالیا، کانادا و چین سرویس های IVF  و PGD به غیر از موارد پزشکی ممنوع است در حالی که در ایران و آمریکا این اعمال را با در نظر گرفتن علاقه والدین انجام میدهند.

برخی از دانشمندان معتقدند تعادل جنسیتی در طبیعت بهم نمی خورد زیرا مثلا کانادایی ها خواهان دختر دار شدن و چینی ها خواهان پسر دار شدن هستند در نتیجه با تعیین جنسیت تنها از دخترکشی در برخی کشورهای توسعه نیافته کم خواهد شد.

 

چه کسی جنسیت فرزند را تعیین می کند؟

تصور عموم بر این است که مادر جنسیت فرزند را تعیین می کنند و ما در جامعه اصطلاحاتی مانند دخترزا یا پسرزا بودن می بینیم اما همان طور که می دانید زنان دو کروموزوم x دارند و مردان کروموزم xy دارند بنابراین کروموزوم y مرد تعیین کننده ی جنسیت فرزند می باشد. یکی از موارد بسیار بسیار مهم در تعیین جنسیت شمار اسپرم های سالم می باشد. به عنوان مثال برای تعیین جنسیت پسر ما در ابتدا یک آزمایش اسپرم برای پدر می نویسیم و اگر شمار اسپرم ها از میزان مورد نظر پایین تر بود باید برنامه ی درمانی گذاشته شود. خیلی از همکاران ماما در تفسیر آزمایش اسپرم مشکل دارند ما در عصر جدید مامایی تلاش کردیم تا با برگزاری کارگاه تفسیر آزمایشات ناباروری مردان و زنان این مشکل مهم را بر طرف کنیم.

چگونه یک تعیین‌جنسیت موفق برای مددجوهایم داشته باشم؟

شما با شرکت در کارگاه تعیین جنسیت، کارگاه تفسیر آزمایشات ناباروری مردان و زنان، کارگاه مراقبت های پرناتال علاوه بر اینکه می توانید در این زمینه به تسلط کامل برسید و تعیین جنسیت های موفق داشته باشید می توانید به راحتی و با سطح علمی بالا مدیریت بارداری مددجوهایتان را پیش ببرید. تمام تلاش ما در عصر جدید مامایی دیدن عصر جدیدی از مامایی است.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫14 نظر

 • ریحانه گفت:

  وبینار تعیین جنسیت خیلی عالی بود واقعا

 • soma گفت:

  من کارگاه تعیین جنسیت و مراقبتهای پره ناتال رو شرکت کردم و الان دارم در زمینه تعیین جنسیت کار میکنم و خداروشکر تعیین جنسیت های موفقی داشتم تا الان

  • amin گفت:

   انشالا که در تمامی مراحل زندگیتون موفق باشید عزیزم

  • amin گفت:

   خوشحالیم که توانسته ایم شما را در رسیدن به موفقیت های بی نهایت کمک کنیم. امیدواریم که همچنان پیشرفت کنید و تجربه های جدیدتون رو با تیم عصر جدید مامایی نیز به اشتراک بگذارید.

 • ریحانه گفت:

  کارگاه تعیین جنسیت بسیییااار عالی بود و اطلاعاتش برای خوده من هم بسیار جذاب بود

  • amin گفت:

   خوشحالیم که مورد پسندتون بوده. هدف اصلی ما رضایت شما عزیزان است.

  • amin گفت:

   خیلی ممنون از شما. هرگونه پیشنهادی هم در تولید کارگاه های جدید دارید خوشحال میشیم که با ما به اشتراک بگذارید.

 • Zeinab گفت:

  وبينار تعيين جنسيت عااااالي بود از دستش ندين😍🙏🏻

 • Soheilaaghazadeh گفت:

  مطالبتون خیلی عالی و کاربردی هستن

 • مریم گفت:

  خیلی عالیییی😍من این کارگاهو شرکت کردم واقعا فوق العاده و کامل بود👏👏👏

  • amin گفت:

   امیدواریم بتونیم نظر شما را به دیگر کارگاه های موجود در وبسایت نیز جلب کنیم. با تشکر از وقتی که برای یادگیری و استفاده از مطالب وبسایت گذاشته اید.

 • سلوی گفت:

  عالی بود