راه های طبیعی درمان اختلال نعوظ

راه های طبیعی درمان اختلال نعوظ _ کنکور ارشد مامایی
()

راه های طبیعی درمان اختلال نعوظ

1. داشتن رژیم غذایی سالم

بهره گیری از یک رژیم غذایی سالم یکی از موارد اصلی راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ است. رژیم غذایی سالم می‌تواند باعث افزایش سلامت قلب شود و از طرفی به سلامت آلت تناسلی نیز کمک می‌کند. استفاده از موارد زیر در رژیمی غذایی باعث درمان اختلال‌نعوظ می‌شود :

 • میوه و سبزیجات فراوان
 • حبوبات
 • مصرف کم لبنیات و گوشت
 • مصرف کم آب نبات و قندهای ساده
 • مصرف متوسط ​​ماهی

از طرفی غذاهایی که سرشار از سدیم و چربی اشباع شده هستند، می‌تواند باعث بروز بیماری های گوارشی و کلیوی شوند که منجر به اختلال نعوظ می‌شود پس باید از خوردن آنها پرهیز کرد.

بیشتر بخوانید : آموزش مطلب داری مامایی

 

2. تاثیر ورزش کردن در درمان اختلال نعوظ

نداشتن فعالیت بدنی کافی باعث کاهش میل جنسی در مردان و در نتیجه اختلال نعوظ می‌شود. پس داشتن ورزش متعادل به صورت روزانه یا هفتگی یکی از راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ به حساب می‌آید. ورزش کردن باعث می‌شود که جریان خون در آلت تناسلی و بقیه بدن زیاد شود که همین امر باعث درمان اختلال‌نعوظ  می‌شود.

ورزش کردن نه تنها از راههای درمان طبیعی اختلال‌نعوظ است بلکه باعث می‌شود که با بهبود سلامت رگ های خونی از بروز بیماری های قلبی تا حد قابل توجهی جلوگیری کند. ورزش کردن به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در روز باعث می‌شود که اختلالات نعوظ در مدت ۳ الی ۶ ماه برطرف شود.

ورزش های اصلی برای درمان طبیعی اختلال نعوظ شامل موارد زیر هستند :

 • اسکی
 • پیاده روی کردن سریع
 • شنا
 • دوچرخه سواری

3. خواب کافی و با کیفیت

عواملی همچون اختلال در خواب، اختلالات خواب و یا کمبود خواب همگی در کاهش میل جنسی آقایان تاثیر مستقیم دارند که همین امر بر روی عملکرد نعوظ نیز تاثیر می‌گذارد. محدودیت خواب باعث کاهش سطح تستوسترون می‌شود که نقش بسیار مهمی در میل جنسی دارد.

یکی از راههای طبیعی درمان نعوظ، داشتن خواب کافی به مدت حداقل ۸ ساعت است که در آن مدت نیز نباید فرد دچار بد خوابی شود و یا در خواب فاصله ایجاد کند.

4. کاهش استرس و درمان اختلال نعوظ

استرس با ترشح کورتیزول بر روی فشار خون و سیستم گردش خون تاثیر می‌گذارد. داشتن استرس باعث به وجود آمدن اختلالات خواب و کاهش سطح تستوسترون می‌شود که از دلایل اصلی اختلالات نعوظ هستند. اگر می‌خواهید راههای طبیعی برای درمان اختلال‌نعوظ را استفاده کنید یکی از بهترین مواردی که می توانید انجام دهید کاهش استرس است.

داشتن استرس زیاد باعث ناتوانی جنسی، اختلال نعوظ و کاهش سطح تستوسترون می‌شود اما برای درمان آن می‌توان موارد زیر را امتحان کرد :

 • داشتن فعالیت بدنی به صورت مرتب و منظم
 • استفاده از تکنیک های آرامش و کاهش استرس و تمرکز حواس
 • داشتن پشتیبان به صورت حضوری یا مجازی
 • خوابیدن کافی
 • کم کردن سطح استرس با استفاده از شرکت در فعالیت های اجتماعی

5. نکشیدن سیگار

سیگار کشیدن یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث اختلال نعوظ می‌شود. ترک کردن سیگار یکی از راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ است. سیگار به رگ های خونی آسیب می‌رساند و باعث می‌شود که خون کافی به آلت تناسلی برای نعوظ طبیعی نرسد.

سیگار باعث کاهش اکسید نیتریک می‌شود. اسید نیتریک باعث آرامش عضلات و افزایش جریان خون می‌شود که نقش اصلی در نعوظ طبیعی را دارند.

امکان دارد ترک سیگار برای برخی از افراد سخت باشد اما یقینا جزو بهترین راههای طبیعی درمان اختلال‌نعوظ است. سیگار کشیدن می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری را بر روی بدن بگذارد و همچنین درصد ابتلا به سرطان را نیز زیاد می‌کند. ترک کردن سیگار نه تنها باعث درمان اختلال‌نعوظ می‌شود بلکه برای کل اندام های بدن مفید است.

6. مصرف نکردن الکل

الکل یکی از عوامل خطرناک ابتلا به بیماری های اختلال نعوظ است. مصرف الکل زیاد می‌تواند عملکرد جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. الکل باعث کاهش حساسیت جنسی می‌شود که نعوظ را سختتر می‌کند.  اجتناب از مصرف الکل را می‌توان یکی از بهترین راههای طبیعی درمان اختلال‌نعوظ دانست.

7. تاثیر حفظ وزن در محدوده ی متعادل در درمان اختلال نعوظ

عملکرد نعوظ با حفظ وزن در محدوده ی متعادل تا درصد زیادی می‌تواند تقویت یابد. اضافه وزن باعث دیابت و افزایش سطح قند خون می‌شود که باعث اختلال نعوظ می گردد. چاقی همچنین می‌تواند به عروق خونی آسیب بزند و آسیب در گردش خون باعث اختلال در نعوظ می‌شود. همانگونه که اشاره شد یکی از راههای طبیعی درمان اختلال‌نعوظ داشتن رژیم غذایی سالم است که همین امر در کنترل وزن نیز می‌تواند مفید باشد.

8. ارتباط جنسی متفاوت با شریک جنسی

عوامل عاطفی نیز یکی از موارد اصلی اختلال نعوظ هستند. نداشتن احساس عاطفی بین زوجین در هنگام برقراری رابطه جنسی باعث اختلال نعوظ می‌شود. داشتن احساس اضطراب یا فشار برای عملکرد خوب جنسی نیز می‌تواند در نعوظ تاثیر داشته باشد. دلایل اختلال نعوظ در ارتباط جنسی می‌توانند برای هر فرد متفاوت باشند اما امکان دارد راه حل بسیاری از آنها مشابه باشد.

کاوش چیز های جدید و یا دادن تنوع در رابطه جنسی میان زوجین یکی از راههای طبیعی درمان اختلال‌نعوظ است. برقرای ارتباط با داشتن رابطه عاطفی میان زوجین نیز می‌تواند به درمان نعوظ کمک کند. در صورتی که هر گونه فشاری بر روی یکی از زوجین است بهتر است که با حرف زدن قبل از رابطه جنسی آن را حل کنند و یا به یک مشاور خانواده مراجعه کنند.

 

بیشتر بخوانید : نعوظ چیست ؟ بررسی علت و راه‌های درمان

 

در صورتی که راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ موثر نبودند چه کاری باید انجام داد ؟

امکان دارد افراد با امتحان کردن راههای طبیعی درمان اختلال‌نعوظ به نتیجه مطلوبشان نرسند. در آن صورت می توان از داروهای درمان اختلال‌نعوظ استفاده کرد. این دارو ها باید با تجویز درمانگر مصرف گردند و در صورت بروز هرگونه مشکل و عوارضی پس از مصرف باید سریعا با درمانگر مربوطه مشورت شود. برخی از داروهای درمان اختلال‌نعوظ شامل موارد زیر هستند :

 • سیلدنافیل (ویاگرا)
 • واردنافیل (لویترا، استاکسین)
 • تادالافیل (سیالیس)
 • آوانافیل (Spedra)

لازم به ذکر است افرادی که از داروهای نیترات یا آلفا بلوکرها استفاده می کنند باید حتما از مصرف داروهایی که به آنها اشاره شد خودداری کنند.

در نهایت اگر مصرف دارو نیز نتواند مشکلات نعوظ را برطرف کند امکان دارد که اختلال نعوظ نشانه یک بیماری زمینه ای مانند دیابت یا بیماری قلبی باشد که در آن صورت باید سریعا به پزشک مربوطه مراجعه کرد و برای درمان آن اقدام شود.

شما عزیزان همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر دوره اختلال نعوظ و درد جنسی مردان عصر جدید مامایی را مشاهده نمایید.

ارتباط با ما

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در  ارتباط باشید.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *