چگونه رشته مامایی قبول شویم؟ رتبه لازم برای قبولی

رتبه لازم برای قبولی در کنکور مامایی _ کنکور ارشد مامایی
()

رتبه لازم برای قبولی در کنکور مامایی

رتبه در سهمیهشهر داوطلبدانشگاهزمین شناسیرياضياتزیست شناسیفیزیکشیمی
3824مشهددانشگاه علوم پزشکی مشهد11.1233.3441.4938.8935.24
7234قمدانشگاه علوم پزشکی قم15.5611.1225.1936.6732.39
7296اردبیلدانشگاه علوم پزشکی اردبیل33.3413.3435.5631.1220.96
9127سبزواردانشگاه علوم پزشکی سبزوار35.5614.4525.191037.15

رتبه قبولی مامایی سراسری به عنوان یکی از ابزار راهنما جهت انتخاب رشته مامایی محسوب می شود. اطلاع از محدوده قبولی رشته مامایی سراسری سبب می شود تا علاقمندان در زمان انتخاب رشته، بتوانند از شانس قبولی خود در رشته مامایی مطلع شده و با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب رشته نمایند.

به دلیل محدودیت در ظرفیت پذیرش رشته های با آزمون، قبولی در رشته های پر متقاضی که بازارکار خوبی نیز دارند مانند رشته مامایی امروزه به یکی از دغدغه های اصلی کنکوری های علاقمند به این رشته تبدیل شده است که البته بازار کار مامایی یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت زیاد این رشته نیز می باشد. مشاهده آخرین رتبه قبولی رشته مامایی سراسری سنوات گذشته یکی از ابزار مهم جهت آگاهی بخشی داوطلبان در این زمینه محسوب می شود.

افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور به کارنامه آزمون خود دسترسی می یابند و می توانند با اطلاع از آخرین رتبه قبولی رشته مامایی سهمیه های متفاوت و مقایسه آن با رتبه قبولی خود از شانس قبولی شان در این رشته مطلع گردند.

همچنین افرادی که قصد شرکت در کنکور سال آینده به هدف قبولی در رشته مامایی را دارند نیز می توانند رتبه قبولی مامایی دانشگاه روزانه را مطالعه کرده و با دیدی کلی نسبت به ظرفیت قبولی این رشته در دانشگاه های سراسری کشور و محدوده قبولی آن، برنامه ریزی ایده آلی را برای کسب موفقیت در این ماراتن نفسگیر داشته باشند.

رتبه قبولی مامایی سراسری 1400 – 1401

یکی از بزرگترین و پرمتقاضی ترین سهمیه های کنکور سراسری، سهمیه مناطق می باشد. تمامی داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری که مشمول سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصد نیستند در سهمیه مناطق سنجیده خواهند شد که خود شامل سه دسته منطقه یک، دو و سه می باشد.

دسته بندی مناطق در این سهمیه براساس رفاه و کیفیت آموزشی هر استان، شهر و روستا صورت می گیرد بنابراین عدالت تا حدود زیادی در آن رعایت شده است.

در زیر محدوده رتبه های قبولی رشته مامایی سراسری سال گذشته در سهمیه مناطق بیان شده و نشان می دهد داوطلبانی که در کنکور توانستند رتبه ای در این محدوده کسب نمایند از شانس قبولی بالایی برای ورود به رشته مامایی سراسری برخوردار هستند.

رتبه در زیر گروه یک – سهمیه نهایی – محل سکونت – دانشگاه محل قبولی

3000- منطقه یک – تهران – دانشگاه علوم پزشکی تهران

5970 – منطقه یک – اصفهان – دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

6133 – منطقه یک – تهران – دانشگاه علوم پزشکی ایران

8890 – منطقه یک – لنگرود – دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت (محل تحصیل دانشکده پرستاری و مامایی لنگرود)

9978 – منطقه دو – قم – دانشگاه علوم پزشکی قم

10933 – منطقه دو – قم – دانشگاه علوم پزشکی قم

15052 – منطقه دو – تربت حیدریه – دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

18306 – منطقه دو – بم – دانشگاه علوم پزشکی بم

8569 – منطقه سه – بویر احمد(یاسوج) – دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

9343 – منطقه سه – خرم آباد – دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد

10320 – منطقه سه – کرمانشاه – دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

13552 – منطقه سه – رفسنجان – دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

اهمیت آگاهی از تراز و آخرین رتبه قبولی مامایی

برای هر فردی که در کنکور شرکت می کند، همیشه یک سوال مهم و کلیدی در ذهن وجود دارد؛ اینکه برای قبولی باید چه رتبه ای بیاورم؟

حال اگر هدفتان قبولی در یکی از رشته پیراپزشکی همچون مامایی باشد، باید مانند همه متقاضیان کنکور تجربی در کنکور سراسری شرکت کرده و رتبه و تراز خوبی را کسب نمایید. بنابراین، زمانی که شما بدانید با به دست آوردن چه رتبه ای می توانید در این رشته قبول شوید، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. زیرا، آگاهی از میزان رتبه ای که باید برای رسیدن به آن تلاش کنید، می تواند تاثیر مستقیمی بر روی نحوه برنامه ریزی و درس خواندن شما داشته باشد.

از سوی دیگر فردی که می خواهد رتبه قبولی مامایی تهران را به دست بیاورد، مسلما بایستی نسبت به دانشگاه های یک شهر کوچکتر با سطح علمی پایین تر بیشتر کوشش نماید. به همین دلیل، توصیه همه کارشناسان این است که حتما کارنامه های افراد پذیرفته شده و نشده سال های گذشته را مرور کنید تا از درصدها و رتبه های آن ها اطلاع یابید. این روش می تواند خود مانند یک راهنما برای متقاضی عمل کند تا خود را به سطح مورد نظر برساند.

تراز قبولی مامایی دانشگاه سراسری در مقطع ارشد

گرایش های رشته مامایی در مقطع ارشد به دو دسته مشاوره در مامایی و آموزش مامایی تقسیم بندی می شود. از سوی دیگر، آموزش مامایی دارای پنج زیرگروه پزشکی قانونی، مامایی جامعه نگر، مدیریت در مامایی، مادر و کودک، و آموزش مامایی است. اطلاع از رتبه قبولی مامایی تهران و همه دانشگاه های کشور، به دلیل ظرفیت کم آن یکی از پر تکرار ترین سوالات علاقه مندان است. البته توصیه می کنیم که برای افزایش شانس قبولی خود حتما از منابع درست و دقیق استفاده کنید. متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی نمی توانند به آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه سراسری و آزاد ارشد دست پیدا کنند.

رتبه – اسم دانشگاه

116 – دانشگاه شیراز با پرداخت شهریه

59- علوم پزشکی تبریز

48 – دانشگاه اصفهان

221 – دانشگاه اهواز با پرداخت شهریه

103 – علوم پزشکی ایران با پرداخت شهریه

1 – دانشگاه فردوسی مشهد

194 – بین الملل تبریز

43 – دانشگاه گیلان

69 – دانشگاه شهید بهشتی با پرداخت شهریه

40 – علوم پزشکی ایران

43 – دانشگاه گیلان

48 – دانشگاه اصفهان

221 – دانشگاه اهواز با پرداخت شهریه

293 – دانشگاه اهواز با پرداخت شهریه

1 – دانشگاه فردوسی مشهد

9 – دانشگاه اصفهان

27 – دانشگاه شهید بشتی

مطمئنا برای پذیرش در هر رشته ای، رعایت و عمل به یک برنامه ریزی مدون و معقولانه از اصول اساسی می باشد. رسیدن به تراز و رتبه قبولی رشته مامایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شیوه های خاص خود را می طلبد. برای این منظور یکی از مهمترین نکاتی که بایستی در نظر داشت، توجه به اهمیت و ضریب دروس آزمون است.

داوطلبان عزیز می توانند با تهیه کارنامه شرکت کنندگان سال های قبل که موفق به کسب آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه سراسری و آزاد شده اند استفاده کنند. از آنجا که این کارنامه ها حاوی اطلاعاتی همچون تراز، رتبه کشوری، رتبه در سهمیه و درصدهای دروس می باشند، می توانند به خوبی نشانگر میزان درصدهای لازم جهت قبولی باشند.

با بررسی بیشتر گرایش های مختلف رشته پزشکی و مقایسه رتبه های قبولی آنها هر فرد امکان دارد که با سوال مامایی یا پرستاری و یا مامایی یا پزشکی روبرو شود. از این رو آشنایی بیشتر با هر یک از این رشته ها قبل از انتخاب رشته بسیار ضروری است.

نظرت درباره محتوا چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بده

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

مائده شرقی وب‌سایت
مدیر عامل موسسه آموزشی عصر جدید مامایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *